WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Konkurence pro PayPal? Ano!

Lenka Janošová - 19.09.2002
Na Internetu se objevil nový platební systém - moneybookers.com. Nabízí totéž co PayPal, ovšem bez omezení na několik států.

Moneybookers.com je nová a nevyzkoušená firma. Zatím zřejmě nikdo není schopen říci jestli přežijí a splní všechno, co slibují. Ale rozhodně slibují zajímavé věci. Kromě možnosti přesouvání peněz z jednoho účtu na druhý, tzn. mezi členy, má být možné i nechat si účet naplnit z banky, kreditní karty nebo účtu u eGold ... nic nového. Stejně tak má být ale možné si nechat za celkem solidních podmínek (poplatek max. 1,5 Euro) poslat peníze na svůj bankovní účet - údajně v libovolné zemi a libovolné měně. To je ale také těžko říci, nicméně v seznamu měn je i česká koruna a účet si můžete nastavit tak, aby byl v korunách i veden. A to už vypadá docela zajímavě. (pozn. šéfredaktora: moneybookers.com jsou opravdu solidní firma, které promptně reaguje na jakýkoliv dotaz - samozřejmě v angličtině. Jejich spolehlivost jsem osobně už 2x vyzkoušel, když jsem si převáděl přes ně peníze z účtu u gamebookers.com na svůj účet u eBanky).

Pro zájemce ještě stručná informace o registraci. Celkem jednoduchý dotazník začíná emailovou adresou a heslem - heslo doporučuji zvolit poněkud sofistikovanější - přeci jenom jde o peníze.

Dále následuje titul - můžete si vybrat zda jste pán, paní či slečna, jméno, adresa a stát. Povinné je ještě datum narození a pak už si můžete vybrat, ve které měně chcete mít svůj účet vedený - může být i v korunách.

Pro sklerotiky je tu možnost pojistit si vstup hned dvěma nápovědnými otázkami. Další tři zaškrtávací políčka vyžadují trochu studia - pro založení účtu musíte zaškrtnout to třetí, první je nepovinné a druhé je obvyklé svolení k zasílání informačních mailů. Pak už stačí jenom kliknout na tlačítko Register a je to. Během chvíle obdržíte uvítací mail s kódem, kterým ověříte platnost své mailové adresy a je to.

Po přihlášení do systému můžete rovnou přidat bankovní účet - to probíhá celkem jednoduše. Zadáte číslo účtu, Moneybookers na něj pošlou několik korun a u platby bude jako poznámka připojen kód, který potom vložíte do formuláře na webu. Obdobně je možné přidat i kreditní kartu. Osobně se zatím k tomuto kroku nechystám - raději počkám, až jak se Moneybookers prosadí, ale pro převody peněz mezi účty v systému to nutné není.

Tisk článku - Poslat článek - (3832 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz