WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Jak začít s PHP?

Vojtech Schlesinger - 01.08.2002
Patříte mezi lidi, co chtějí dát svým stránkách dynamiku? Chcete mít navštěvovanější a lepší stránky a nevíte jak začít? Tento článek vám to objasní.
Předpokládám, že už máte alespoň základní znalost jazyka HTML, protože PHP je vlastně taková jeho "nadstavba" a bez znalosti HTML se při programování jakýchkoliv stránek neobejdete.

Pakliže máte chuť začít, doporučuji začít s literaturou. Asi nejlepší knížka pro začátečníky je "PHP - Tvorba interaktivních internetových aplikací" od Jiřího Koska vydaná v roce 1998 nakladatelstvím Grada. Tato knížka už není běžně k dostání, což je celkem škoda. Ale tady si ji můžete koupit v internetovém obchodě Vltava.cz.

Další knížku doporučuji koupit pokud možno s výše uvedenou publikací, jedná se totiž o knihu určenou přímo pro začátečníky - je od Computer Pressu "PHP pro úplné začátečníky", ale musím vás předem upozornit, že tato knížka je velmi krátká, a tak pokud to myslíte s PHP vážně a rozhodujete se mezi koupí knížky o PHP, přece jenom bych vám doporučil výše zmiňovanou knížku od Jiřího Koska. Tato publikace je opět k mání na Vltavě, konkrétně tady.

Další knížkou, která vám pomůže "vyzrát" v tomto jazyce by jistě mohla být knížka od Computer Pressu "PHP - Programujeme profesionálně" vydaná v roce 2002. Tuto knížku už není těžké koupit v normálním prodeji, obsahuje CD s příklady apod., a pokud jste líní jít do obchodu si jí koupit, můžete si ji opět koupit ve výše zmiňovaném internetovém obchodu Vltava.cz, konkrétně tady.

Pakliže již PHP umíte více, mohli byste sáhnout po knížce "PHP v příkladech", kde najdete celých 11 zajímavých hotových skriptů a rovněž reference jazyka PHP a MySQL. Tuto knížku vydalo nakladatelství Koop v roce 2001 a opět si ji můžete tady koupit.

Poslední knížkou, o které se tady zmíním, je publikace o databázi MySQL, kterou jistě použijete, až budete v PHP více zběhlejší, a budete potřebovat inteligentně ukládat data a využít tak naprosto všech výhod jazyka PHP. Jedná se o knížku "Naučte se MySQL za 21 dní", je od Computer Pressu, který ji vydal v roce 2001. Na Vltavě je k mání zde.

Tímto výčet literatury věnované PHP končím, i když stále přibývají nové a nové knížky a pokud vás PHP opravdu zajímá, doporučuji sledovat internetový obchod Vltava.cz kde najdete vždy ty nejnovější knihy o PHP, některé i v angličtině a za samozřejmě tučnou cenu :-).

Když už máte nějakou tu literaturu a připojení k internetu, rozhodně zaserfujte např. na stránky Jiřího Koska, nebo na servery zabývající se přímo PHP nebo všeobecně tvorbou webů. Nejlepší je asi Interval, kde naleznete i seriál pro začátečníky v PHP, nebo například WebGuru nebo Minasite.

Nezbývá mi nic jiného, než vám popřát mnoho štěstí a úspěchů při práci s tímto báječným jazykem PHP.

Tisk článku - Poslat článek - (6645 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz