WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Freeware Antiviry

Jiří Markvart - 12.07.2002
Kvalitní antivirové programy zadarmo.

Dnes je docela namáhavé sehnat nějaký dobrý antivirový program, za který by výrobci nechtěli hned několik tisícovek. Ale i tak existují některé také dobré, které lze používat zcela zdarma. Já Vás teď s několika seznámím.

Awast 32
Tento antivir není ale zdarma úplně pro všechny - verze Avast!Home (to je ta zadarmo) se smí používat pouze na počítači, který je využíván v domácnosti na hraní her, používání internetu, ke studiu aj. Používání je možné po stáhnutí programu a bezplatné registraci na adrese http://www.asw.cz. Tím získáte časově neomezenou licenci a možnost si antivirovou databázi pravidelně obnovovat (nová verze databáze je přístupná zhruba každý měsíc). Program si při prvním spuštění sám vytvoří databázi integrity, diky které bude moci opravovat napadené soubory. Antivir také sám kontroluje příchozí poštu v poštovních programech MS Outlook (pozor nejde o Outlook Express) a Exchange - u ostatních se tato ochrana musí nastavit. Celý program je v češtině, což může být pro uživatele výhodné.

Kaspersky Anti-Virus Lite
Další antivirový program zadarmo (Naleznete ho na stránce http://www.kaspersky.com). Dá se mimo jiné stáhnout (včetně pravidelných nových licencí) na redakčních CDčkách v časopisech typu Počítač pro každého, Chip, PC Word, atd. (To platí i o ostatních antivirech) Program je příjemně a přehledně graficky "vymodelován" (ostatně se tohle dá říct skoro o všech antivirových programech), nabízí klasické funkce a celkem rychle se v něm zorientujete.

AntiVir 9x (NT) v6, PE
Další podařený antivir zadarmo - internetové stránky:http://www.free-av.com. Program je opět určen pouze pro využití doma. Pokud si ho budete stahovat, vřele Vám doporučuji si pečlivě přečíst všechny (nebo alespoň většinu, neboť jde o anglický antivirový program) informace - vyvarujete se tak možným potížím. Program je při odhalování virů (dokonce i těch neznámých) velmi přesný a o to víc mě mrzí, že nekontroluje zabalené soubory, a proto je pro ty, co nejčastěji pracují s internetem a stahují si různé soubory, celkem problematicky použitelný.

Doporučuji alespoň jeden z těchto antivirových programů vyzkoušet! A jestli se Vám nechce stahovat z internetu takové množství dat, tak si sem tam kupte nějaký počítačový magazín a při prvním nebo druhém pokusu určitě na některý narazíte.

Tisk článku - Poslat článek - (9366 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz