WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Oživte si svůj web!

Jiří Markvart - 10.07.2002
Ankety, fóra, chaty, počítadla... To vše na jednom místě!

Pokud máte vypracovaný dobrý web a chcete ho trochu oživit, vřele Vám doporučuji použít služby od BlueBoardu (www.blueboard.cz). Po bezplatné registraci se vám nabídne několik služeb. Teď vám je všechny popíšu:

Anketa
Zrovna u ankety jsou možnosti nastavení asi největší. Můžete zvolit barvy pozadí, písma a rámečku. Dále máte možnost nastavit šířku a výšku ankety (aby při jejím zobrazení nemuselo dojít k rolování). Je tu také docela velké množství stylů, ve kterém se mají ankety zobrazovat a ještě například možnost zobrazovat výsledky v hlasech nebo v procentech. Co se odpovědí týče, máte jich možnost zadat až deset a to myslím bohatě stačí. Z jednoho počítače lze hlasovat jednou denně.

Kniha návštěv
Kniha návštěv se dá též použít jako náhrada za fórum. Dají se tu nastavit opět takové drobnosti, jako jsou barvy nebo obrázek na pozadí, barva textu vzkazů aj. Kniha obsahuje pouze základní údaje (jméno, e-mail a vzkaz). Ostatní položky si můžete vytvořit v Superknize, kterou si prakticky naprogramujete zcela podle svých představ.Lze zaheslovat.

Chat
Co k tomu říct? Klasický chat s možnostmi nastavení téměř stejnými jako když jste nějaký správce chatu na nějakém chatovém serveru. Jdou vkládat i smailíci! Lze také zaheslovat.

Počítadlo
Na výběr je devět stylů. Je možné nastavit počet číslic, počáteční hodnotu a jestli se má započítat každý přístup nebo každý počítač jen jednou denně. Jako zajímavá služba je, že lze nastavit, že vás systém bude informovat o každém stém nebo tisícím přístupu na vaše stránky a to buď pomocí e-mailu nebo pomocí smsky.

"Rychlý vzkaz"
Tak se dá nazvat (kromě názvu BlueForm) další služba od BlueBoard. Princip je jednoduchý: Vložíte na svoje stránky krátký formulář obsahující pouze okénko na vlastní e-mail, na předmět a okénko na vzkaz. To návštěvník vyplní a potvrdí a systém vám to pošle rovnou do vaší schránky. Tím se vyhnete tomu, že návštěvník například nemusí mít nastaven v systému pop3 server a ostatní položky nutné k odeslání e-mailu pomocí odkazu mailto.

Tisk článku - Poslat článek - (4480 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz