WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Aukce na Internetu

Petr Kučera - Profil - 07.07.2002
Chcete se zapojit do aukce na Internetu, nebo si dokonce založit svoji vlastní?

     S neustálým rozvojem Internetu se objevují i nové možnosti. Pojem internetová aukce by před deseti lety působil asi jako úplné sci-fi. Internetová aukce se stala v Americe téměř běžnou záležitostí. Můžete tam sehnat úplně všechno od závodních automobilů až po oblečení slavných osobností. Existují také speciální aukce, které jsou zaměřené na určité věci. (např. dobročinné aukce, aukce internetových domén či aukce kreditů z reklamních systémů jako třeba Billboard či iReklama).

     V České republice je to záležitost poměrně nová. Dá se však předpokládat, že s rozvojem Internetu si internetové aukce zýskají stejnou oblibu i u nás. Samotná internetová aukce má několik výhod i nevýhod. Pokud například potřebujete něco prodat a ještě na tom něco vydělat, je dobré využít aukční stránky s vysokou návštěvností, máte téměř jistotu, že se vám to podaří prodat (pokud jde ovšem o žádané zboží - mobilní telefony, počítačový hardware, hry ...). Nevýhodou ovšem je, že mnoho lidí nemá přístup k Internetu, nebo dává přednost normálním aukcím. V takové aukci třeba narazíte na něco, co byste nikdy nečekali a proto se vyplatí se jednou za čas podívat co že se momentálně prodává.

     A jak taková aukce probíhá. Každému draženému zboží je určen časový limit, po který se zákazníci předhánějí v nabízených sumách (např. od 1.6 do 1.7). Po uplynutí této doby zboží obdrží ten, který nabídl největší sumu. Vlastníte-li něco zajímavého a rádi byste to prodali, nedávejte drahé inzeráty do novin, můžete si založit aukci vlastní, která je úplně zadarmo a můžete dostat ještě více peněz, než byste čekali.

A nyní pár zajímavých adres:
www.aukce.cz - Největší aukční server na českém Internetu.
www.dobrocinna.aukce.cz
www.i-aukce.cz
www.e-aukce.com
aukce.quick.cz
aukce.czechia.com - aukce domén
www.clubx.cz/aukce
aukce.webcz.cz
www.mojeaukce.cz
aukce.atlas.cz

Tisk článku - Poslat článek - (4409 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz