WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

eGold - další internetová měna

Lenka Janošová - 04.07.2002
Další z internetových měn se jmenuje eGold. Na rozdíl od Paypal je opravdu určena pro všechny - k založení účtu není třeba ani bydlet v některé zemi ani vlastnit kreditní kartu.

Zlato můžete koupit, nebo si ho vydělat účastí v některém z mnoha Get Paid To... programů, které se na Internetu vyskytují. A za co se dá utratit? Můžete za něj opět nakupovat - třeba inzerci, nebo můžete využít některé z firem, které nabízejí možnost vyměnit ho za hotové peníze, které vám pak (samozřejmě po odečtení poplatku) pošlou šekem.

eGold je prostě pro ty, kteří se rádi registrují do různých Get Paid To programů, které mají nízké minimum pro vyplácení peněz, takže by se nevyplatilo nechat si poslat šek. Počet těchto společností, které kromě PayPal nabízejí i eGold se stále zvyšuje, stejně jako se objevují nové s nízkými minimy, takže je možné vydělat si nějaké peníze i bez velkého počtu referralů.

Registrace je snadná. Povinné jsou tučně označené položky. Nejprve je přihlašovací jméno, neboli jméno účtu. K němu můžete (ale nemusíte) přidat ještě popis. Tyto údaje se budou zobrazovat na informaci o platbě. Další položka je jméno uživatele, v nápovědě se píše, že je určena pro odlišení více uživatelů jednoho účtu, tato funkce ovšem zatím nefunguje, takže můžete vyplnit opět své přihlašovací jméno. Další na řadě je adresa. Zde je důležitá položka Alternate passphrase... pokud někdy zapomenete heslo, budete ji potřebovat. Poslední na řadě je tedy heslo. Mělo by být opravdu dobře zvolené - v podmínkách je minimum 6 znaků a kombinace písmen a čísel. Rozhodně doporučuji ho dodržet. Koneckonců tohle heslo musí uchránit vaše peníze.

Já osobně eGold většinou znovu utrácím na webu - nakupuji za něj inzertní kampaně na programy a firmy, o kterých vím, že platí spolehlivě a šekem.

Tisk článku - Poslat článek - (3801 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz