WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Internetový herní gigant za peníze?

Jiří Markvart - 03.07.2002
Bude se za BonusWeb platit? Podrobnosti v tomto článku.

Nejznámější herní server BonusWeb (http://www.bonusweb.cz) zavedl novou placenou službu BonusWeb Proxi. Ale co to znamená pro zaregistrované a co pro obyčejného uživatele?

Registrovaný uživatel zaplatí 50,-Kč měsíčně nebo 500,-Kč ročně. Tento uživatel si může volně prohlížet všechny aktuální články, za to volně přístupná je asi jenom polovina. Výhodu má také v sekcích Download a Plné Hry, kde může volně stahovat všechny soubory, které server nabízí a pokud zrovna v tu chvíli stahuje jeden soubor maximální počet návštěvníků (500) a bude si ho chtít stáhnout i platící návštěvník, tak systém jednoduše přeruší stahování některému „neplatiči“ a „nabídne“ to jemu. Opět je výběr downloadů pro řádového návštěvníka trochu omezen.

V této době chystá také BonusWeb prográmek ve stylu Gozilla pro programy na BonusWebu. Slibuje se rychlejší a méně problémové stahování.

Pro někoho může být také zajímavá nabídka v podobě slevy 5% na PC hry v obchodní sít GameStore anebo to, že vás na BonusWebu nebudou otravovat žádné reklamní bannery, které zpomalují načítání stránky a normální člověk na něj klikne jednou za čtvrt roku. A ještě máte jako maličkost přednost ve fórech.

Pokud si ale chcete nějaký ten článek jednorázově přečíst, tak máte tu možnost po zaplacení 5,-Kč ve formě 500Q, které fungují, jako neméně známé Fazole (Sbíráte fazolky a za ně dostáváte dárky) a naleznete je na adrese http://www.ilikeq.cz, ale tento způsob je trochu nedomyšlený, protože ne každý má na I Like Q svůj účet a ne každý je chce utrácet. Ve formě Q-ček se dá zaplatit i registrace: 50,-Kč = 5000 Q a 500,-Kč = 50 000Q, ale jsou i další způsoby, jak zaplatit registraci, jako je převod z účtu apod.

Jako přídavná služba ještě funguje BonusWeb Proxi+ za 1000,-Kč ročně, která funguje jako BonusWeb Proxi, ale uživatel si může vybrat jako bonus jednu hru ze seznamu několika her zcela zdarma (Jedná se i o některé novinky).

Pro ty ostatní tu jsou stále funkční odkazy na „méně exklusivní“ články ( Do těch, které jsou započítané jako „Proxi články“ patří nejčastěji různé reportáže, rozhovory a dlouho očekávaná preview ). Dále je stále naštěstí neomezený archiv češtin.

A teď je tu otázka: Zaregistrovat? Zaplatit? Nedá se to říct jednoznačně, ale pokud jste opravdu „zažraný“ fanda počítačových her, kterému nesmí uniknout žádná herní novinka, tak je to pro vás naprostá nezbytnost, ale pokud stránky navštěvujete pouze při hledání nějaké češtiny nebo zajímavosti a nejste tam alespoň hodinu denně, pak se tu pětistovku obětovat nevyplatí. Podle mě by měl BonusWeb nabídnout něco co by uživatele doslova nutilo si tuto službu zaregistrovat např.: redakční Cdčko, vydávané v nějakém časovém rozmezí nebo třeba nějaký BonusWeb magazín… No, ještě uvidíme… Promyslete – jednejte:-)

Tisk článku - Poslat článek - (2945 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz