WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Jak nejrychleji najít a stáhnout soubor z Internetu

Petr Kučera - Profil - 02.07.2002
Chcete se dozvědět, jak nejefektivněji využívat všech možností Internetu pro získávání dat a informací?

Jeden ze způsobů, jak na Internetu něco najít, je jednoduché vyhledávání ve vyhledávačích a následné zdlouhavé procházení nalezených stránek. Tento způsob je však účinný jen málo, už jen proto, že skutečný obsah stránek mnohdy neodpovídá jejich názvu, či popisu. Dalším řešením je prohledávání FTP serverů. Tento způsob také není příliš účinný, protože FTP serverů existuje nepřeberné množství a neexistuje žádný seznam, který by obsahoval výčet všech serverů a jejich souborů.

Jedním z mála účinných řešení je zaregistrovat se u firem (jako třeba eDonkey2000), které formou sdílení disků umožňují efektivní vyhledávání. Firmě eDonkey, navíc nemusíte zaplatit ani korunu. Malou nevýhodou tohoto řešení je, že nebudete mít přístup ke všem serverům. V databázi eDonkey se nachází stovky serverů, a proto si můžete být jisti, že naleznete vše co hledáte. Další výhodou tohoto řešení je také samotná rychlost stahování souborů. Ta je totiž ovlivněna počtem uživatelů, kteří daný soubor stahují. Při stahování souborů můžete také chatovat se svými přáteli a třeba se můžete domluvit na stahování nějakého souboru - čím víc vás totiž bude, tím bude stahování rychlejší. Pokud hledaný soubor nenaleznete na jednom serveru, můžete ihned zkusit prohledávat jiné servery.

Pokud jste přece jenom zastánci prvních a zastaralých způsobů, měli byste využívat programů (jako třeba GoZilla), které umožňují rychlé stahování programů, pomůžou vám najít nejbližší mirror (server), a navíc umožňují stahování programů po částech - kdykoli můžete stahování nechat a následně pokračovat.

Tak tedy hodně štěstí a stahování zdar!

Tisk článku - Poslat článek - (5398 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz