WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Jak se starat o počítač a vybrat kvalitní servis?

Michal Terč - Profil - 03.09.2013
Zárukou dlouhé životnosti a dobrého výkonu je kvalitní péče – u počítačů a notebooků to platí snad více než kde jinde. Počítače jsou totiž složitá zařízení, která (ač to tak možná nevypadá) jsou velice citlivá na působení vlivů vnějšího prostředí a na jejich životnost a výkon má vliv i to, jak je o ně pečováno. Pokud o přístroj pečujete, minimalizujete tím riziko poruch. Povíme si tedy něco o tom, jak o počítač pečovat a zároveň i o tom, jak poznat kvalitní servis.

Prach a nepotřebný software musí pryč!

Poruchovost počítače má nejčastěji dvě hlavní příčiny. První jsou nečistoty v podobě prachu, které mohou způsobit i úplné zničení celého počítače. Druhou častou příčinou poruch je nesprávné zacházení se softwarem počítače. Právě nedůsledná péče o software může způsobit nekompatibilitu celého systému a tak třeba i ztrátu cenných dat.

Servis počítačů

6 zásad správné péče o počítač

  1. Pravidelně odstraňujte prach ze všech součástí. K čištění používejte jemný štětec nebo malý kompresor. Nikdy ne vysavač! Prach odstraňte ze všech součástí hardwaru. Zvláštní pozornost věnujte grafické kartě, ventilátorům a chladiči. K čištění nepoužívejte žádné chemické prostředky ani vodu!
  2. Nevystavuje počítač extrémním podmínkám jako je vlhkost nebo i přímý sluneční svit!
  3. Používejte kvalitní antivirový program, který pravidelně aktualizujte!
  4. Pravidelně odstraňujte registry (pozůstatky nainstalovaných programů). K tomu můžete používat speciální programy jako je například CCleaner — ke stažení je zdarma.
  5. Minimálně jednou za rok proveďte defragmentaci disku. Zajímavé nástroje určené k defragmentaci, můžete stáhnout například na slunečnici.
  6. V počítači mějte jen ty programy, které opravdu používáte. Ostatní vymažte nebo si je převeďte na záložní disk.

Servis se vyplatí, když…

Dobrou zprávou je, že počítač sám začne hlásit, pokud je něco v nepořádku. Signálem poruchy může být například pomalejší start nebo načítání různých programů, objevit se mohou i různé chybové hlášky a podobě. Tyto příznaky není radno opomíjet. Pokud podobné problémy máte, začněte rychle jednat a obraťte se na kvalitní notebook servis. Ten poznáte velmi jednoduše. První známkou kvality je, že vám servis předem sdělí, kolik bude oprava stát (cenu zjistí na základě diagnostiky, kterou provede). Dalším signálem je cena. Servis s přehnaně nízkými cenami určitě není to pravé ořechové. Důležité jsou i pozitivní reference ostatních zákazníků. Kvalitu vám může nabídnout například společnost Abax servisní centrum s.r.o., která provádí Lenovo servis i servis počítačů jiných značek. Servis počítačů i notebooků zajišťuje bez problémů a rychle po celé České republice. Možný je dokonce i odvoz počítače přímo od vás z domu.

Tisk článku - Poslat článek - (2805 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz