WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Microsoft očekává, že se menší Windows dotyková zařízení objeví

Michal Terč - Profil - 20.04.2013
Windows 8 je navržen tak, aby byl vhodný jak pro tablety, tak i pro stolní a přenosné počítače. Microsoft také neustále vylepšuje funkce operačního systému pro dotykové ovládání.

Zatím ale nebylo možné získat dotykové zařízení Windows 8 nebo Windows RT s displejem menším než 10 palců.

Microsoft ale očekává, že ke změně dojde v následujících několika měsících.

Tablet Microsoft Surface Pro

Společnost nedávno provedla změnu požadavků pro získání svého loga, přičemž zároveň umožnila výrobcům Windows 8 zařízení umístit logo Windows i na zařízení s nižším rozlišením 1024 x 768 pixelů. To otevírá cestu pro tablety a notebooky s obrazovkami blíže zařízení iPad mini o velikosti 7,9 palce než 10,4 palcový Microsoft Surface RT nebo Surface Pro.

Finanční ředitel Microsoftu Peter Klein potvrdil, že společnost spolupracuje s výrobci, aby si Windows 8 dobře rozuměla s menšími obrazovkami.

Společnost Microsoft neřekla, jestli to znamená, že uvidíme oficiální Microsoft Surface tablet se 7 nebo 8 palcovým displejem, nebo zda Microsoft pouze umožní výrobcům výrobu vlastních Windows zařízení s menším displejem.

Mezitím, co Windows tablety jsou stále menší, je tu tendence, že Windows Phone telefony mohou být čím dál tím větší - což by mohlo být pro Microsoft těžší vysvětlovat, proč má tři různé operační systémy Windows - Windows Phone, Windows RT a Windows 8.

Tisk článku - Poslat článek - (1480 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz