WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Microsoft Surface Pro od pátku v prodeji, zahajovací akce byla zrušena kvůli počasí

Michal Terč - Profil - 10.02.2013
Microsoft v pátek uvolnil do prodeje svůj druhý tablet. Společnost plánovala uspořádat slavnostního zahájení pro Surface Pro v New Yorku. Akce byla ale nakonec zrušena kvůli sněhové bouři a zrušení mnoho letů do New Yorku.

Tablet Surface Pro je možné si zakoupit od pátku v pobočce Best Buy na Union Square v New Yourku nebo si ho můžete objednat přímo online z Microsoft Store, kde je tablet k dispozici od 9. února.

Tablet Microsoft Surface Pro

Microsoft Surface Pro je tablet s velikostí diplaje 10,6 palce, 1920 x 1080 pixelů, procesorem Intel Core i5 Ivy Bridge, systémem Windows 8 Pro a SSD diskem 64GB nebo větším.

Tablet váží asi 1,2 kg a jeho tloušťka je asi 12 mm. Má v zadní části zabudovaný stojánek, který vám umožní jej opřít na stole. Pokud si dokoupíte volitelný kryt Touch Cover nebo Type Cover, tak můžete tablet používat podobně jako notebook.

Zatímco první recenzenti byli celkem ohromeni celkovou výkonností tabletu, nyní je u finálního produktu skutečnost taková, že si uživatelé stěžují na nízkou výdrž tabletu Surface Pro, které vydrží jen asi 4 hodiny provozu na baterie - i když to může být případně řešeno externí baterií nebo novým krytem klávesnice s vestavěným akumulátorem.

Tablet Microsoft Surface Pro se začal prodávat tento pátek. Verze s pamětí 64 GB se prodává za cenu 899 dolarů a verze s pamětí 128 GB za 999 dolarů. Volitelně je možné také dokoupit klávesnici Type Cover za 129 dolarů a dotykovou klávesnici Touch Cover za 120 dolarů.

Tisk článku - Poslat článek - Zdroj článku - (1479 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz