WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Cloud Client Allwinner A10 mini PC za 90 dolarů nešetří na portech

Michal Terč - Profil - 06.01.2013
Minulý rok přišlo na trh mnoho mini počítačů s procesory Allwinner ARM A10 Cortex-A8. Většinou vypadají jako USB zařízení s několika porty pro připojení TV, klávesnici nebo myš, a nic jiného.

Tato zařízení jsou většinou obecně navržena tak, aby umožňovala spustit Android aplikace na televizoru, což může být vše, co potřebujete. Nový mini počítač Cloud Client jde ale trochu dále a vlastně nabízí některé funkce, které byste očekávali od plnohodnotného počítače. Jen to prostě máte v menším a levnějším balení.

Mini počítač Cloud Client

Norhtec plánuje prodávat Cloud Client za 90 dolarů. Školy a další instituce, které plánují nakoupit ve větším množství můžou získat ještě nižší ceny.

Cloud Client je dost malý na to, aby se dal držet v jedné ruce. Mini počítač je vybaven 4 USB porty plné velikosti, VGA a HDMI porty, Ethernet portem a konektorem pro mikrofon a sluchátka. Je zde i microUSB port, který můžete použít pro připojení zařízení k počítači, samostatný napájecí konektor a slot pro SD karty. K dispozici je také i prostor pro zámek, takže můžete zajistit mini počítač ke stolu.

Uvnitř má zařízení 8GB úložného prostoru a Wi-Fi. Právě teď umožňuje zařízení běh Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich včetně přístup k obchodu Google Play pro aplikace třetích stran. Ale jako zařízení s Allwinner A10 je pravděpodobné, že budete moci na mini počítači Cloud Client spustit Ubuntu, Fedora nebo jiné linuxové operační systémy.

Více videí o mini počítači Cloud Client můžete shlédnout na YouTube kanálu Michaela Barnesa.

Tisk článku - Poslat článek - Zdroj článku - (2057 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz