WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Tablet Microsoft Surface RT se začal již prodávat za 499 dolarů

Michal Terč - Profil - 16.10.2012
Microsoft začal přijímat předobjednávky na tablety Microsoft Surface RT, který se začne prodávat od ceny 499 dolarů za model s úložným prostorem 32 GB. Můžete si také připlatit za kryt s klávesnicí nebo větší úložný prostor.

Tablet Microsoft Surface RT má displej o velikosti 10,6 palce s rozlišením 1366 x 768 bodů, dále čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 o rychlosti 1.4 GHz, 2 GB RAM a až 64 GB úložného prostoru.

Tablet Microsoft Surface RT s klávesnicí

Tablety mají zabudovanou přední a zadní kameru, které mohou snímat 720p HD video, dále 2 mikrofony, mini HDMI port, microSDXC čtečku karet a port USB 2.0. Získáte také 802.11a/b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a řadu senzorů včetně akcelerometru, gyroskopu, kompasu a senzoru okolního světla.

Tablet je tlustý 1 cm a váží 0,7 kg. Má baterii o kapacitě 31,5 Wh.

Jednou z hlavních věcí, kterou vybavil Microsoft své tablety do boje s konkurencí, je kryt, který nejen chrání obrazovku, ale funguje také jako klávesnice. Bohužel za tento kryt je nutné si připlatit, protože není zahrnut v základní ceně 499 dolarů.

Budou dodávány dva různé typy krytů - Touch Cover s dotykovou klávesnicí a Type Cover s klasickou klávesnicí s tlačítky. Tablet má na zadní straně také stojánek, takže je možné jej na stole podepřít při používání klávesnice.

Následuje seznam avizovaných cen tabletů Surface RT:

  • Surface RT s 32 GB - 499 dolarů
  • Surface RT s 32 GB a černým krytem Touch Cover - 599 dolarů
  • Surface RT s 64 GB a černým krytem Touch Cover - 699 dolarů
  • Kryt Touch Cover (barva černá, bílá, růžová, červená nebo modrá) - 120 dolarů
  • Kryt Type Cover (black) - 130 dolarů

Na tabletu běží Windows RT, které vypadají prakticky shodně jako systém Microsoft Windows 8. Rozdíl je, že Windows RT je určen pro provoz na zařízeních s úspornými procesory ARM (proto MS také přichází s pre-release verzí sady Office 2013).

Jako Windows RT tablet, bude Surface RT schopen spustit aplikace z Windows Store, ale nebude možné spustit starší aplikace určené pro počítače s x86 čipy. Takže pokud máte oblíbené Windows 7 nebo Windows XP aplikace, které chcete spustit, musíte doufat, že je vývojáři aktualizují, aby uměly pracovat s Windows RT.

Cena 499 dolarů staví Surface do přímé konkurence s tablety iPad od firmy Apple, který také začíná na ceně 499 dolarů.

Za stejnou cenu má ale Microsoft tablet 32 GB úložného prostoru (proti 16GB), 2GB RAM (proti 1GB), USB a HDMI porty, a slot pro paměťové karty. Apple tablet má ale zase vyšší rozlišení displeje.

Microsoft také plánuje zahájit brzy prodej tabletů Surface Pro, které budou obsahovat procesor Intel Core i5 a plnou verzi operačního systému Windows 8. Společnost zatyím neoznámila, kolik bude model stát.

Tisk článku - Poslat článek - (1346 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz