WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Tablety Amazon Kindle Fire se začnout prodávat i v Evropě

Michal Terč - Profil - 11.09.2012
Amazon nebude přijímat předběžné objednávky pro své nové tablety Kindle Fire a Kindle Fire HD pouze v USA. Poprvé budou tablety k dispozici také mezinárodně. Můžete objednávat s Amazonem ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii.

První dva modely, které se začaly nabízet v těchto zemích, jsou nové tablety Kindle Fire a Kindle Fire HD 7. Nikde není zmínka o tom zda a kdy uvidíme v Evropě také modely Kindle Fire HD 8.9 nebo Kindle Fire HD s 4G LTE.

Nový tablet Amazon Kindle Fire HD 7

Amazon nastavil cenu pro Kindle Fire ve Velké Británii na 129 liber a pro země používající euro cenu € 159.

Kindle Fire HD bude za 159 liber ve Velké Británii a za € 199 jinde v EU. Tyto ceny jsou o něco vyšší v Evropě než v USA, ale jsou zde započítány i daně, které jsou obecně v Evropě vyšší.

Dalším důvodem pro cenový rozdíl je, že Amazon bude v USA dodávat tablety Kindle Fire  včetně "speciální nabídky" (zobrazování reklam), zatímco evropské modely budou bez reklam.

Díky zavedení nových tabletů v Evropě Amazon také nyní otevírá AppStore pro Android aplikace v těchto zemích a bude zde nabízet i digitální knihy, hudbu, filmy a další obsah.

Zajímavostí je, že nové čtečky Kindle a Kindle Paperlight nejsou doposud pro Evropu k dispozici.

Tisk článku - Poslat článek - (1495 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz