WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Amazon Kindle Fire HD: nové tablety s HD displeji 7 a 8,9 palců

Michal Terč - Profil - 09.09.2012
Amazon představil také novou řadu tabletů s vyšším rozlišením displeje. Kindle Fire HD se budou prodávat ve dvou modelech s displeji o velikostech 7 a 8,9 palců.

Již dnes si můžete objednat 7-palcový model tabletu Kindle Fire HD za cenu 199 dolarů, který vám Amazon dodá po 14. září. 8,9-palcový model tabletu je dnes možné pouze předobjednat za cenu 299 dolarů a s dodáním po 20. listopadu.

Nový tablet Amazon Kindle Fire HD 8,9

8,9-palcový model má rozlišení 1920 x 1200 pixelů a IPS displej s 254 pixelů na palec. Amazon také tvrdí, že odráží až o 25 % méně osvětlení díky lepší technologii obrazovky.

7-palcový tablet má displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Amazon tvrdí, že tento model umožňuje až 11 hodinovou výdrž na baterie. U většího modelu překvapivě údaj o výdrži baterie Amazon neuvedl.

Vzhledem k tomu, že HD video zabírá více místa než standardní, Amazon zvyšuje množství paměti, které mají tablety k dispozici. Kindle Fire HD bude k dispozici v verzích s pamětí 16 GB, 32 GB nebo 64 GB.

Kindle Fire HD tablety mají integrovaný procesor TI OMAP 4470 Dual Core, který nabízí lepší výkon než čip v původním Kindle Fire - a Amazon mimojiné tvrdí, že je také rychlejší než NVIDA Tegra 3 Quad Core čip.

Nový tablet Amazon Kindle Fire HD 7

Nové tablety mají integrované dva stereo reproduktory, Dolby Digital Plus audio, dvě antény a další úpravy pro zlepšení výkonu WiFi. K dispozici je také čelní HD kamera.

Tablety jsou vybaveny HDMI výstupem, Wi-Fi a Bluetooth - což je velký krok kupředu proti původnímu Kindle Fire, který měl pouze WiFi, ale bez Bluetooth nebo HDMI.

Amazon také zavádí nové softwarové funkce, včetně WhisperSync pro hlas, který vám umožní poslouchat audioknihy a pokračovat ve čtení, kde jste skončili s textem knihy. A je tu také nová funkce X-Ray pro filmy, která vám umožní prohlížení informací z IMDB databáze pro film, na který se díváte. Chcete vědět, kdo je který herec? Tuto informaci si tak můžete vyhledat při sledování videa.

WhisperSync pro hry vám umožňuje uložit si svůj stav ve hře a synchronizovat ho mezi různými zařízeními - takže můžete začít hrát hru a pokračovat od stejné úrovni na jiném zařízení. To je něco, co zatím u telefonů a tabletů se systémem Android chybělo.

Nové tablety Kindle Fire také dostaly nového e-mailového klienta s podporou Gmail, Hotmail, Yahoo a Exchange. Synchronizace je možná včetně kalendáře a kontaktních údajů.

S výchozí cenou 199 dolarů, mohou nové Kindle Fire HD tablety být přímou konkurencí tabletu Google Nexus 7. 7-palcový model Kindle Fire HD má Bluetooth a HDMI, které Nexus 7 postrádá. Má také 16 GB úložného prostoru, což je dvojnásobek toho, co získáte s tabletem od Google.

Tisk článku - Poslat článek - (1841 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz