WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Nová verze tabletu Amazon Kindle Fire za 159 dolarů

Michal Terč - Profil - 09.09.2012
Amazon u tabletu Kindle Fire zdvojnásobil množství paměti RAM, zrychlil procesor a snížil cenu. Na některých serverech je tato verze tabletu nyní nazývána jak Kindle Fire SD.

Druhou generaci tabletu Kindle Fire si můžete již objednat za 159 dolarů s dodáním po 14. září.

Nový tablet Amazon Kindle Fire SD

Nový model má stejný displej velikosti 7 palců a s rozlišením 1024 x 600 pixelů jako původní, ale má 1 GB paměti RAM místo původních 512 MB. Amazon také tvrdí, že tablet je o 40 procent rychlejší a nabízí lepší výdrž baterie.

Vypadá to, že software byl také aktualizován, ale tablet stále běží nad upravenou verzí Google Android s virtuální knihovnou na domovské obrazovce, která zobrazuje aplikace, hudbu, knihy, filmy a další obsah zakoupený v obchodě Amazonu.

Amazon Kindle má také novou funkci FreeTime, která umožňuje vytvořit vlastní profil pro děti s omezením přístupu k některým aplikacím a stanovením limitů, jak dlouhou může dítě používat Kindle Fire každý den.

Amazon již postupně ukončuje prodej původního tabletu Kindle Fire, který již nebude moc dlouho na stránkách Amazon.com nabízet. Pravděpodobně také dojde k poklesu cen repasovaných a použitých modelů na tržišti eBay a dalších.

Toto je pouze základní verze tabletu Kindle Fire (někdy označovaná jako SD). Amazon již také nabízí 7 a 8,9 palcové tablety Kindle Fire HD s vyšším rozlišením displeje.

Tisk článku - Poslat článek - (1443 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz