WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Amazon představil novou čtečku Kindle Paperwhite za $119

Michal Terč - Profil - 08.09.2012
Amazon tento týden představil svoji další čtečku Kindle, kde hlavní změnou je nový displej Paperwhite. Ten nahradí stávající Pearl E Ink displej. Displej je osvětlený a má být odpovědí Amazonu na konkurenční čtečku Barnes & Noble's Nook. Displej má také vyšší rozlišení než u předchozích Kindle modelů a nastavitelné osvětlení pro čtení za tmy.

Čtečka Amazon Kindle Paperwhite

Čtečku Kindle Paperwhite lze již předobjednat za 119 dolarů a začne být dodávána od 1. října.

Amazon tvrdí, že čtečka Kindle Paperwhite má o 25 % vyšší kontrast než loňské modely Kindle Touch a o 62 % více pixelů - s displejem 212 pixelů na palec. Pro využití nových možností rozlišení Amazon přidal dalšíh fonty a velikosti písma.

Společnost také přebudovala uživatelské rozhraní, které čtečku Kindle Paperwhite trochu více přibližuje tabletu Kindle Fire. Namísto seznamu knih a sbírek domovská obrazovka nyní zobrazuje virtuální knihovnu se seznamem vašich titulů. Navigaci stále funguje pomocí klepnutí a přejetí prstů na dotykovém displeji.

Amazon tvrdí, že čtečka se může dostat s životností baterie až na 8 týdnů - dokonce se zapnutým osvětlením. Vypnutí osvětlení by mělo ještě více prodloužit životnost baterie.

Tloušťka čtečky Kindle Paperwhite bude 9 mm a váha 200 gramů.

Stejně jako ostatní Amazon Kindle zařízení, mohou uživatelé synchronizovat knihy, které si zakoupí (nebo vypůjčí z knihovny) na všechna zařízení, takže můžete začít číst na Kindle Paperwhite a pokračovat ve čtení na vašem telefonu, tabletu nebo počítači.

Amazon nabídne také čtečku Kindle Paperwhite 3G, které vám umožní stahovat knihy a synchronizovat zařízení bez Wi-Fi připojení. Tento model stojí $179 a platí také předobjednávky s dodáním v říjnu.

Tisk článku - Poslat článek - (1608 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz