WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Mobilní připojení k internetu přes Paegas

Michal Terč - Profil - 24.11.2001
Popis a nastavení mobilního připojení k internetu přes Paegas. V článku bude popsáno připojení Alcatelu 501, u ostatních mobilů to bude ale stejné.

Aby jste se mohli pomocí mobilního telefonu připojit k počítači, je nutné mít telefon, který podporuje datové služby (má modem). Pokud máte telefon s hardwarovým modemem, tak vám stačí pouze propojit mobil s počítačem pomocí kabelu nebo IrDA. Pokud telefon sice podporuje datové služby, ale nemá hardwarový modem, tak potřebujete pro jeho připojení ještě speciální software (tzv. softwarový modem).

Pokud už máte mobil s počítačem propojený, je nutné dále nainstalovat ovladač modemu pro konkrétní telefon. Ovladač naleznete většinou ke stažení na stránkách výrobce mobilního telefonu. V našem případě budeme připojovat telefon Alcatel 501, k němuž se instaluje ovladač modemu, který je součástí Windows - Standardní modem 9 600 b/s. Instalaci ovladače pro ostatní telefony proveďte podle pokynů výrobce telefonu. Instalaci provedete přes Ovládací panely - Modemy - Přidat.

V našem případě je mobil připojen k počítači přes kabel do sériového portu COM1. Rychlost komunikace s modem by měla být nastavena na 9 600 b/s. U Eurotelu lze nastavit 14 400 b/s.

V upřesňujících nastaveních modemu máme zaškrtnuto Používat řízení toku a vybráno máme Hardwarové. Ve zvláštních nastaveních napiště tyto údaje pro konfiguraci modemu AT+CBST=71,0,1.

Dále se už budeme zabývat pouze připojením k internetu pro uživatele Paegasu. Ti si musí pro svoje telefonní číslo aktivovat připojení pomocí SMS zprávy s textem IVP VOL ZAP zaslané na číslo 4616. Během chvilky vám přijdou dvě SMS zprávy s údaji pro nastavení připojení a s vaším uživatelským jménem a heslem. Váš uživatelský účet by měl být aktivovaný do 30 minut.

Následně si musíme vytvořit nové telefonické připojení k internetu. Jako telefonní číslo zde nastavíme 4670.

V nastavení sítě zaškrtněte Povolit softwarovou kompresi a ponechte zaškrtnutý pouze protokol TCP/IP.

V nastavení protokolu TCP/IP zadejte pro primární server DNS 195.250.128.34 a pro sekundární server DNS 195.250.128.38.

Nyní máme už vše nastaveno a můžeme vyzkoušet mobilní připojení k internetu. Jako login a heslo zadáme údaje, které nalezneme v SMS zprávách, které jsme obdrželi. Připojení je sice pomalé, ale pro stažení pošty to většinou bude stačit. Připojení je v sítí Paegas tarifikováno podle sazby pro volání Paegas - Paegas.

Tisk článku - Poslat článek - (5450 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz