WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Amazon mohl dodat minulý rok 3,9 miliónu tabletů Kindle Fire

Michal Terč - Profil - 21.02.2012
Amazon pravidelně vydává tiskové zprávy, ve kterých se rád chlubí vynikajícími prodejními čísly řady Kindle nebo Kindle Fire. Společnost se však zatím zdráhala uveřejnit, kolik zařízení Kindle Fire vlastně prodalo.

Nyní ale lidé v iSuppli dali dohromady kvalifikovaný odhad, který říká, že Amazon ve 4. čtvrtletí 2011 prodal cca 3,9 milionu kusů tabletů Kindle Fire, čímž by se stal druhým nejoblíbenějším tabletem během tohoto období.

Apple iPad je stále na prvním místě s podílem 57 procent proti 14 procentům trhu pro Amazon. Podle Amazonu, ale uvedení levných Kindle Fire a NOOK tabletů společně ke konci roku 2011 zamíchalo významně trhem, což nutí mnoho dalších výrobců tabletů snížit kvůli konkurenceschopnosti ceny. NOOK tablet je mimochodem na 4. místě s prodejem kolem 1,9 miliónu kusů podle iSuppli.

iSuppli Tablets Research

Bohužel neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak tyto údaje potvrdit. Amazon nám předložil trochu neřešitelnou rovnici tím, že zveřejnil, že společnost dodává milion zařízení Kindle za týden během několika týdnů a že nejprodávanějším zařízením byl Kindle Fire. Neexistuje ale už způsob, jak zjistit, kolik lidí si koupilo konkrétně table Kindle Fire a kolik si koupilo jenom čtečku Kindle. Apple na druhou stranu pravidelně zveřejňuje, kolik zařízení společnost dodává.

I když čísla iSuppli nejsou pouhým hádáním z křišťálové koule, protože společnost má zdroje v dodavatelském řetězci, tak je stejně potřeba brát odhady společnosti s jistou rezervou.

Tablety Amazon Kindle Fire a Barnes & Noble NOOK

 

Tisk článku - Poslat článek - (1266 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz