WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Solární pouzdro SolarKindle pro čtečku Kindle již v prodeji

Michal Terč - Profil - 16.02.2012
SolarKindle je pozdro pro čtečku elektronický knih Kindle s vestavěným osvětlením, baterií a solárním panelem. Stačí pak vystavit pouzdro slunečnímu světlu, když čtečku nepoužíváte, a ono bude absorbovat sluneční paprsky a nabíjet baterii.

Připojíte-li Kindle do pouzdra, bude záložní baterie nabíjet vaši čtečku Kindle. Jinými slovy, už nikdy nebudete muset připojit Kindle do elektrické zásuvky, pokud budete používat pouzdro SolarKindle. Firma SolarFocus v lednu představila pouzdro SolarKindle na veletrhu CES. Nyní se pouzdro dodává pouze pro Kindle 4. Na verzích pro Kindle Touch, Kindle Keyboard a další čtečky se zatím pracuje.

Pouzdro SolarKindle

SolarKindle je k dispozici na Amazonu za cenu 79,99 dolarů - neboli o dolar víc, než je cena samotné čtečky Kindle. Elektronické čtečky moc elektrické energie nespotřebují, takže je otázka, jestli se vyplatí dárt za pouzdro 80 dolarů. Pokud ale hodně cestujete a je pro vás problém najít zásuvku pro nabití baterie čtečky, tak může být toto pouzdro dobrým řešením.

Slušná pouzdra pro Kindle ale také nejsou zadarmo. Není nic neobvyklého najít pouzdra stojící 40 dolarů a více, které nenabízejí osvětlení, baterii ani solární panel.

Tisk článku - Poslat článek - (1544 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz