WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Google začne kontrolovat Android Market

Michal Terč - Profil - 04.02.2012
Google včera uvedl, že začne více kontrolovat bezpečnost aplikací publikovaných na Android Marketu.

Za poslední rok vzrostl počet zařízení se systémem Android o 250 % a celkový počet stažení aplikací z Android Marketu překonal 11 milard. Platforma Android neustále roste a Google se proto snaží tuto platformu neustále vylepšovat včetně zlepšování bezpečnosti.

Včera Google představil novou službu s kódovým označením Bouncer, která zabezpečuje automatizované procházení Android Marketu a vyhledávání potenciálně škodlivého softwaru bez omezení uživatelů Android Marketu nebo komplikování schvalovacího procesu aplikací pro vývojáře.

Služba provádí řadu heuristických analýz u nových aplikací i aplikací již v Android Marketu existujících a také u vývojářských účtů. Princip fungování je následující: v okamžiku nahrání aplikace na Android Market začne služba okamžitě kontrolovat aplikaci na známý malware, spyware nebo trojské koně. Také se snaží pomocí heuristické analýzy zkoumat chování aplikace, které by naznačovalo, že se aplikace bude chovat jinak, než je očekáváno, a srovnává ji s dříve analyzovanými aplikacemi. Ve skutečnosti se všechny aplikace spouští v cloud infrastruktuře Google a simuluje se, jak bude aplikace fungovat na zařízení Android a hledá se nebezpečné chování aplikace. Dále se budou analyzovat nové vývojářské účty, aby se zabránilo opakované publikaci škodlivých aplikací.

Android Market

Tisk článku - Poslat článek - (1522 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz