WebNews.cz - počítače, komunikace, mobily, internet, finance

Mapa serveru | Administrace

Jak přidat mikrofon do tabletu Amazon Kindle Fire

Michal Terč - Profil - 28.11.2011
Jak jsme již psali v předchozích článcích, tablet Amazon Kindle Fire nemá integrovaný mikrofon. Naštestí existuje řešení za pár dolarů.

Amazon Kindle Fire je 7 palcový tablet s vysoce kvalitním displejem, rychlým dvoujádrovým procesorem a možností instalovat tisíce Google Android aplikací. Jedna věc, kterou ale Amazon tablet nemá, je vestavěný mikrofon.

Dalo by se předpokládat, že není možné na tabletu Kindle Fire spouštět a provozovat aplikace umožňující nahravání zvuku nebo hlasovou komunikaci jako je Skype apod. Opak je ale pravdou a řešení stojí pouze pár dolarů.

Mikrofon a sluchátka pro tablet Amazon Kindle Fire

Vše, co musíte udělat, je koupit si headset, který nabízí sluchátka a mikrofon v jednom a který se připojuje k zařízení pouze pomocí jednoho společného konektoru 3,5 mm. Jedná se o typ sluchátek, která se obvykle používají s mobilními telefony. Je potřeba, aby sluchátka měla 4-pólový TRRS konektor a je možné, že ne všechna sluchátka budou fungovat správně.

Pokud již ale máte sluchátka pro mobil (headset) se stejným konektorem, můžete vyzkoušet je připojit do svého tabletu Kindle Fire, zda fungují. Pokud ne, tak lze např. na Amazonu zakoupit několik různých sluchátek, která by měla dle diskuzí na internetu fungovat (např. headsety za pouhých $3$5).

Vzhledem k tomu, že Kindle Fire nemá svůj vlastní mikrofon, tak se hlasové aplikace v Amazon AppStore na tabletu nezobrazí. Je nutné si tedy nainstalovat app store aplikace třetích stran jako jsou GetJar, SlideMe anebo dokonce Google Android Market, aby bylo možné nainstalovat Skype, Google Voice nebo podobné aplikace.

Tisk článku - Poslat článek - (2140 zobrazení)
Redakce | | | ISSN 1213-9335 | © 2005 Developed by terc.cz